Podnik pro výrobu vajec v Kosičkách

Podnik pro výrobu vajec v Kosičkách

Něco o nás

Podnik pro výrobu vajec v Kosičkách je firma s více než 40-letou tradicí ve výrobě konzumních vajec a vaječné melanže. Skládá se ze dvou středisek Kosičky a Mlékosrby. Pracuje zde 50 lidí.

V rámci republiky není žádným tajemstvím, že Kosičky patří od založení mezi nejlepší podniky v oboru s předními ekonomickými výsledky. V roce 1992 došlo k transformaci podniku, vytvořila se společnost s ručením omezeným. Zakládajícími členy až do současné podoby byla 4 bývalá zemědělská družstva s majetkovou účastí. Významnou úlohu v letech 1970-1999 sehrál ředitel Ing. Josef Doubravský, který dokázal vést podnik k všeobecnému uznání v oblasti výživy drůbeže a dosahoval dobrých ekonomických výsledků. O roku 1999 až do roku 2019 byl ve vedení firmu ředitel p. Petr Hošek, který předal svoji pozici začátkem roku 2020 panu Mgr. Janu Pozdílkovi. Pan Hošek se přesunul na pozici ředitele třídírny vajec do nedalekého Městce Králové, kde se nachází v současné době jedna z nejmodernějších třídíren vajec v ČR, kterou využívá ke třídění vajec právě drůbežárna Kosičky. Kapacita třídírny vajec je vytřídění 120 000 ks vajec za hodinu. Součástí stroje je automatická dezinfekce vajec UV lampou, detekce poškozených vajec pouhým okem neviditelných – tzv. mikrokřapů a vyřazení vajec špinavých. Na konci třídícího procesu dochází k automatickému zabalení vajec do papírového recyklovatelného obalu a následuje distribuce ke koncovému zákazníkovi. Zákazníci drůbežárny Kosičky mají tedy záruku v nákupu vajec jen ve 100% kvalitě.

Drůbežárna Kosičky disponuje bohatým vozovým parkem, kdy zaměstnanci rozváží vajíčka po celé ČR bez zprostředkovatelů napřímo k zákazníkům. Tito berou jako samozřejmost vysokou kvalitu poskytovaných služeb, TOP kvalitu vajec spočívající v pevnosti skořápky, barvě žloutku, pevnosti a neslévání se jednotlivých složek vnitřku vajíčka a také samozřejmě v jejich čerstvosti a nejnižších cenách při nákupu jako od prvovýrobce – producenta a zástupce poctivého českého zemědělství.

Díky vysoké poptávce ze strany zákazníků na vzdálené Moravě společnost otevřela v roce 2018 detašované pracoviště v Brně, odkud denně vyráží dalších 5 rozvozových vozidel uspokojit vysokou poptávku po vajíčkách z Kosiček.

Je možná nás rovněž navštěvovat na farmářských trzích každou sobotu v Praze – Vršovicích na Kubáňském náměstí, každou druhou sobotu v centru Hradce Králové v ul. Letců, dále v neděli 1x měsíčně na zámku v Doudlebách nad Orlicí a na nepravidelných sobotních farmářských trzích v královéhradeckém FUTURU v ul. Brněnská. Rádi Vás o víkendech osobně na našich tradičních místech u řemeslného stánku s dřevěnými sochami slepiček přivítáme.

Sledovat nás můžete na naších stránkách www.vejcekosicky.cz a na FB „Milujeme vejce“, kde najdete i vaječné recepty, tipy a návody.

 

Soutěžní produkty

Čerstvá česká vejce XL6 podestýlka

Farmářská vejce s kódem začínajícím 2CZ splňují komfortní požadavky pro nosnice i kvalitu finálního produktu. Slepice z podestýlkového, voliérového chovu jsou spokojené a zdravé. Vejce snášená nosnicemi na podestýlce jsou velmi brzy dopravována na třídírnu, tedy zaručeně čerstvá, čistá a splňují požadavky ze strany i těch nejnáročnějších zákazníků.

Čerstvá česká vejce M10 cereální

Farmářská cereální vejce s kódem 2CZ pocházejí od nosnic chovaných na podestýlce ve voliéře a krmených min. 3 druhy obilovin tvořící minimálně 60 % objemu krmné směsi. Nejčastější kombinace je pšenice, kukuřice, ječmen, popř. žito a triticale. Obsah kukuřice například zvyšuje obsah xantofylů ve žloutku a pozitivně ovlivňuje jeho barvu.

Čerstvá česká vejce M10 bílá

Zářivě bílá vejce s označením 3CZ 3466 jsou produktem ryze poctivého českého zemědělství. Vejce s bílou barvou skořápky – kraslice – jsou snášena nosnicemi s bílou barvou peří, původem slepice typu Leghorna bílá. Bílé nosnice mají vyšší produkci vajec. Bílá vejce jsou vyhledávána nejen v období velikonoc, ale i v průběhu celého roku. Na základě informací od zákazníků, se daří je lépe loupat po uvaření. Kód na skořápce dokládá původ vajec od nosnic chovaných v České republice, kdy při varu ve vodě dojde ke smytí a nemá vliv na další zdobení kraslic dle Vaší nekonečné fantazie. „Vajíčka jsou po staletí nedílnou součástí velikonočních oslav v západních i východních křesťanských zemích. Jako dar si je odnášejí koledníci obcházející o velikonočních svátcích stavení. Velikonoční vajíčka byla předmětem řady lidových velikonočních her i pověrečných magických praktik. Často se zdobila, ale darovala se i bílá, neokrášlená. Vejce, z jehož skořápky se dere na svět mládě, symbolizovala život, plodnost, zdraví a štěstí. Děti se z velikonočních vajíček začaly radovat v 17. století. Dostávaly je od svých kmotrů nebo učitelů většinou s dalšími dárky, ovocem, pečivem, sladkostmi a hračkami. Nejvíce ceněna byla vajíčka vykoledovaná, která dostávali chlapci od děvčat. „za pomlázku“. Nejčastěji se ke zdobení používala červená barva (symbolika krve jako síly schopné obnovovat život a probouzet přírodu), od níže je pravděpodobně i odvozen název kraslice. Původní význam slova „krásný“ byl červený.“

Pro naše vajíčka můžete hlasovat v kategorii: Ostatní výrobky